Grasmakow.pl

Układaj, planuj, gotuj razem z Grasmaków.pl

Paella w Rondzie – czyli smaki Hiszpanii

Ocena:

Autor: Ptaszyna

Data publikacji: 2011-05-26

Kategoria: EuropaRonda jest uroczym miasteczkiem usytuowanym ok. 120 km od Malagi. Jej unikalne położenie na skraju wąwozu sprawia fantastyczne wrażenie, nie na darmo nazywana jest jedną z perełek Hiszpanii. Wąwóz nad rzeką Geadalevin (mający 180 metrów głębokości i 90 metrów szerokości) dzieli miasto na dwie części, arabską starówkę - Ciudad od południa i dzielnicę założoną przez chrześcijan Mercadillo - od północy.

 

Ronda, zbocze wąwozu, fot.Bart

Zbocze wąwozu w Rondzie.

 

Robiące niesamowite wrażenie położenie Rondy dodatkowo potęguje Plaza del Toros, czyli jedna z najstarszych i najważniejszych aren corridy w Hiszpanii. Ronda bowiem uznawana jest za kolebkę corridy, a arena jest tam jedna z najwspanialszych budowli. Chcąc dowiedzieć się więcej o tym niesamowitym miejscu warto zajrzeć tutaj.

 

byk, corrida, Hiszpania, fot.Ptaszyna corrida, fot.Seba Plaza del Torros, fot.Bart

Byk przed wejściem na arenę Wyjście torreadorów Plaza del Torros

 

 

Ronda oferuje szeroki wachlarz barów i restauracji proponując wiele rodzajów kuchni. Niewątpliwią atrakcją są tam owoce morze w paella, fot. Ptaszynaprzeróżnych wydaniach. Jedną z najpopularniejszych takich potraw jest paella. Paellę przyrządza się na bazie ryżu a jej głównym składnikiem może być mięso lub owoce morza. Nie może zabraknąć w niej oliwy i szafranu. W przypadku owoców morza potrawa przyjmuje nazwę paella marinera, a najczęściej dodawane są do niej kalmary, krewetki i małże.

 

Będąc w Hiszpanii warto przyrządzić paellę samodzielnie – łatwo dostępne i świeże owoce morza w atrakcyjnych cenach mogą być motywacją do kulinarnych eksperymentów.

 

 


Twój komentarz


Komentarze użytkowników

Loko

:: Hiszpania, chętnie tam wracam...

Jak zamieścić artykuł?

Chcesz umieścić swój artykuł na naszej stronie?
Napisz do nas na adres artykuly@grasmakow.pl.

Wyszukaj w artykułach

Polecane przepisy

Paella marinera

Dodane przez: Ptaszyna
Czas: 1,5-2 h