Grasmakow.pl

Układaj, planuj, gotuj razem z Grasmaków.pl

Piernikowe szaleństwo przed Świętami Bożego Narodzenia

Ocena:

Autor: GraSmaków.pl

Data publikacji: 2011-11-20

Kategoria: Boże Narodzenie   Święta Bożego Narodzenia przywołują wiele skojarzeń - jednym z nich są świąteczne pierniki, których nie może zabraknąć na naszym stole! Pierniki i pierniczki dają olbrzymie możliwośći kreatywnego zadziałania, dzięki któremu święta staną się bardziej kolorowe i radosne. Jest wiele rodzajów pierników, wiele przepisów na ciasto piernikowe oraz nieskończona ilość pomysłów na zdobienie. Pamiętajcie, że pierniki na święta należy przygotować na minimum 3 tygodnie wcześniej, ponieważ najlepiej smakują one kilka dni, a nawet kilka tygodni po zrobieniu, dlatego warto już dziś zastanowić się co w tej kwestii zrobimy. Oto kilka naszych propozycji, które być może zainspirują Was do działania.

 

chatka na kubek, 3 domkipierniki z witrazykiem

 

 

   Przedstawiamy Wam  przepisy na ciasto piernikowe, kolorowe pierniczki z witrażykiem oraz na mini chatkę piernikową, którą można umieścić na kubku z gorącą herbatą w mroźne świąteczne wieczory. Jeżeli chcesz by w te święta na Twoim stole znalazły się przepiękne piernikowe ozdoby obejrzyj poniższe filmiki.

 

 

   Podstawą jest przygotowanie ciasta piernikowego, na które przepis znajdziesz również na stronie Pierniczki Ani.

    Pierwsza propozycja to Pierniczki z witrażykiem - zagadkowy witrażyk zaciekawi każdego z gości - a sposób na niego jest naprawdę prosty...

     Kolejna propozycja to Chatka piernikowa na kubek (pobierz szablon szablon_na_chatke_na_kubek). Mini chatka ucieszy na pewno każdego malucha, zarówno podczas jej przygotowywania jak i przy jej zjadaniu:)

 


 

 

   Ponadto na naszym portalu znajdziesz również przepis jak przygotować Chatkę z piernika w większych rozmiarach zapraszamy do artykułu:  Jak przygotować chatkę z piernika w 3D”, chatka ta fantastycznie ozdobi Świąteczny stół.


Twój komentarz


Jak zamieścić artykuł?

Chcesz umieścić swój artykuł na naszej stronie?
Napisz do nas na adres artykuly@grasmakow.pl.

Wyszukaj w artykułach

Polecane przepisy

Chatka z piernika

Dodane przez: Sunshine
Czas: 1,5-2 h

Pierniki z witrażykami

Dodane przez: Sunshine
Czas: 45-60 min.

Pierniczki Ani

Dodane przez: Sunshine
Czas: 45-60 min.

Piernik z powidłami

Dodane przez: Ptaszyna
Czas: 15-30 min.